AKTUALNOŚCI

Szukaj
KASY ON-LINE DOPIERO ZA PÓŁ ROKU ?
Opublikowany przez GREGOR 2018 w kategorii aktualności • 2018-11-10 12:00:00Nowa rzeczywistość fiskalna z kasami on-line zastanie nas później niż sądziliśmy. 1 października, od kiedy miała obowiązywać nowa Ustawa, minął już ponad miesiąc temu, a do tej pory nie ma oficjalnego stanowiska Rządu odnośnie przesunięcia terminów określonych w projekcie. Jeżeli wierzyć pogłoskom, wszystkie terminy wymiany urządzeń fiskalnych na nowe kasy on-line zostaną przesunięte o 6 miesięcy.

Taki układ prawny ma kilka ważnych konsekwencji, o których poniżej:

Rozporządzenie określające terminy fiskalizacji i zwolnienia zostanie wydane w wersji, w której nie ma ani słowa o nowych kasach. Przedstawiony przez MF projekt zawiera kosmetyczne zmiany w stosunku do obecnie obowiązujących przepisów.

Obecnymi kasami z kopią elektroniczną będziemy cieszyli się dłużej. W szczególnym przypadku rozpoczynania działalności np. nowej restauracji, obowiązkiem jest zakupienie i użytkowanie dostępnej na rynku kasy z kopią elektroniczną od pierwszej transakcji. Następnie, pod koniec przyszłego roku, gdy klient zostanie zobowiązany ustawą do posiadania nowej kasy on-line, będzie musiał zakupić nową kasę z nową homologacją. Wtedy otrzyma kolejny odpis 700 zł na zakupioną kasę on-line.

Do czasu wejścia w życie Ustawy obowiązuje odpis 700 zł tylko na kasy z kopią elektroniczną (dla tych podatników, którym się należy).

Do czasu wejścia w życie Ustawy można wymieniać pamięci fiskalne w kasach z kopią papierową.


( źródło: torell.pl )


GREGOR ( 1993-2019 )